O mnie

Moje zdjęcie
Białystok, Podlaskie, Poland
Oficjalnie: Fotografia jest moją własną wizją świata, niekoniecznie niepowtarzalną :) Świata, w którym żyjemy. Kocham OBRAZ, a pamięć jet przecież ulotna. Znajdziecie tu pomysły zarówno moje jak i osób, które spotkacie na fotografiach; a także (nie)zwykłe chwile, po prostu zatrzymane, gdzieś, kiedyś... www.klepacki.pl | zdjęcia ślubne Białystok | fotograf Białystok

wtorek, 24 czerwca 2014

RaidLight PB 1000 - opinia

 Dobrych kilka godzin zajęło mi szukanie w sieci pasa biegowego, który byłby alternatywą dla małego plecaka. Ostatecznie spośród dwójki kandydatów: Deutera pulse 3/4 i RaidLight'a PB1000 zdecydowałem się na ten drugi model; zadecydował element decydujący o życiu lub śmierci: bidon w zestawie :)

Przy okazji oczekiwałem kieszeni, w których upchnę wszystko, co potrzebne na dłuższe bieganie.


Więc... Największa kieszeń, ze sznurkami kompresyjnymi, ma kształt trójkąta i wymiary ok.: 22cm (górna krawędź) x 20cm (krawędź wzdłuż bidonu) x 12cm (najkrótsza) i jest dość szeroka. Zmieścimy w niej bez trudu chociażby takiego potworka jak Samsung Galaxy Note 2 (dzięki czemu wyeliminowałem opaskę na ramię). Kieszeń tą wyposażono też w mały zaczep (zakładam, że na klucze :) ). Jak widać na zdjęciu przymocowano do niej kieszeń z elastycznej siateczki.
Mniejsza kieszonka, którą można swobodnie przesuwać lub zdjąć w ogóle ma wymiary ok. 12x7cm. Jest zamykana zamkiem błyskawicznym i podobnie jak większa, posiada otwartą kieszeń z elastycznej siateczki.

Ostatnia, najmniejsza kieszonka (ta przy klamrze) jest płaska (długość ok. 8cm), również na zamek i z takiej samej jak pozostałe siatki. Warto zauważyć, że tuż obok klamry zamocowano kawałek gumy, co czyni pas dość elastycznym ale i stabilnym za razem.

Pas wyposażony jest w duży bidon (800ml) i buteleczkę (150ml). Od razu trzeba powiedzieć, że bieganie z tak dużym bidonem wymaga przyzwyczajenia - mi zajęło to ok. 2km, więc dość szybko :) Dużym plusem jest utwardzona krawędź futerału na bidon, dzięki czemu możemy go chować bez najmniejszego problemu przy pomocy jednej ręki, bez względu na to, w jakim położeniu akurat się znajduje (bardziej na biodrze czy na plecach); oczywiście w trakcie biegu. Schowanie mniejszego bidonu w futerał bez takiego udoskonalenia potrafi doprowadzić człowieka do szału :)

Reasumując: jak już się pewnie domyślacie, z zakupu jestem bardzo zadowolony :)

Plusy:
- spora ilość kieszeni,
- pas jest bardzo wygodny,
- duży bidon i buteleczka w zestawie,
- odblaski (jeśli ktoś potrzebuje), 

Minusy:
- duży bidon - jeśli ktoś takich nie lubi ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz